”Elektrik ” subtitle=”Dükkanımız 7/24 açıktır ve yerinde servis hizmeti ile Oto Elektrik Tamiri, Lastik Değişimi ve Onarımı, Akü Değişimi, Oto Aksesuar Çelik Jant, Cam Filmi alanında yılların tecrübesine sahiptir. Elektrik ve mekanik alanında 4 ustamızda birlikte hızlı ve kaliteli servis hizmeti ile dükkanımızda her zaman ikram edeceğimiz bir çayımız var. Güler yüzlü personelimizle müşteri memnuniyeti %100 esas alıyoruz.

OTO ELEKTRİK NEDİR ?

Motorlu taşıtlarda, aracın elektrik sistemlerindeki arızayı bulan, elektrik donanımının yapılması, onarılması ve yenileştirilmesi gibi çalışmalarda bulunan kişidir.

GÖREVLER

– Aracın aydınlatma, ısıtma sistemlerindeki arızayı bulur ve onarır,

– Oto elektrik tesisatını döşer, gerekli ayarları teknik kurallara uygun olarak yapar,

– Değişik marka ve modeldeki taşıtların marş motorları, marş şalterleri, alternatörler, alternatör regülatörleri (konjektör), aydınlatma sistemleri, far ayarları, bataryalar (akü), bobinler, alet tablosu göstergeleri ve ateşleme sistemlerini kontrol eder, arızalarını saptar,

– Arızalı parçaları, yenisiyle değiştirir veya onarır.

KULLANILAN ALET VE MALZEMELER

– İnç ve matrik anahtar takımları,

– Çeşitli boyutta tornavida ve pensler, kablo sıyırma pensi, buji lokması, ayar pensi, tesviyeci tezgah mengenesi, kutupbaşı temizleme fırçası, hidrometre, çektirme, burç sökme takma aparatı, lehim tabancası, far ayar cihazı, avans ayar tabancası, batarya şarj cihazı, ampermetre, voltmetre, zımpara taşı, kablo, ampul, duy, zımpara, age civata, somun vb.

Oto Elektrik Sistemlerinde Aşağıdaki Temel Konular Bulunur:

*Temel Oto Elektrik Bilgisi (Bu konu)

*Akü (Batarya)

*Aydınlatma Sistemi

*Elektrik Tesisatı

*Marş Sistemi

*Şarj Sistemi

*AteşlemeSistemi”